UMʼs team the 3rd Generation dasturi biznes va ijtimoiy loyihalar qilishni istaydiganlar uchun professional rivojlanish dasturi hisoblanadi. Loyiha uchun jami 30 nafar ishtirokchi saralab olinadi.
UMʼs team bu ijtimoiy loyiha boʻlib 2 oy davomida ishtirokchilar jamoaga qoʻshilgan holda quyidagi nazariy va amaliy bilimlar oʻrganadi:
• Loyiha yaratish: g‘oyadan taqdimotgacha;
• Online loyiha menejmenti: vaqtingizni tejash sirlari;
• Yetakchilar uchun muhim ko‘nikma: emotsiyalarni boshqarish;
• Fikrlaringizni namoyish qilish: amaliyot va taqdimot;
• Media savodxonlik va blogging: raqamli dunyoga sayohat;
• Jamoa tuzish va boshqarish: kuchli natijalarga yetaklovchi yo‘l.
Qo‘shimcha bilimlar:
• Loyihalar boshqaruviga oid muhim yo'nalishlar;
• Xalqaro grantlar va ularga erishish usullari;
• Public speaking san’atining sir-asrorlari;
• Volontyorlik imkoniyatlari va amaliy ishtirok
2 oy davomida har bir 4 ta moduldagi maxsus vazifalar orqali ishtirokchilar oladigan 13 ta dars mustahkamlanadi. Loyihaning yakunida butun jamoa boʻlib, yakuniy vazifa va sayohat uyushtiriladi.
Darslar jadvali quyidagicha:
1. Chorshanba – onlayn;
2. Shanba & Yakshanba – oflayn (jonli muloqot va networking)
Va eng qiziq tomoni – butun loyiha davomida challengelar sizni kutmoqda! Bu esa o‘z ustingizda ishlash uchun kuchli turtki bo‘ladi!
Dastur haqida batafsil ushbu havola orqali maʼlumot olish mumkin.
• Ijtimoiy va biznes loyihalar qilishga qiziqishi kerak;
• Loyiha davomida yuzaga keladigan fors major holatlarda vaziyatga qarab moslashuvchan bo’lish va topshiriqni bajarish;
• Jamoaviy loyihalarda ishlash qobiliyatiga ega boʻlish kerak;
• Dastur doirasida oʻtkaziladigan darslarda toʻliq qatnashish shart. 2 marta sababsiz qatnashmagan uchinchi darsga kiritilmaydi;
• Ishtirokchilarga va tashkilotchilarga doimiy yaxshi munosabatda bo’lish va ularga hurmat ko’rsatish kerak.
Eslatma: Ilgari ijtimoiy loyihalarda qatnashganlarga ustunlik beriladi.
• Dasturda qatnashish mutlaqo bepul;
• Loyiha davomida O'zbekistonning sirli va betakror manziliga jamoaviy sayohat uyushtiriladi, bunda jamoa bilan aloqalarni yanada mustahkamlash mumkin;
• Jamoa bilan birga real loyihalar tashkil qilish, boshqarish, qatnashish va tajriba almashinish imkoniyati mavjud;
• Loyihaning avvalgi mavsum ishtirokchilari bilan Grad&Wel eventi, bunda siz loyihaning avvalgi muvaffaqiyatli ishtirokchilari bilan networking va kontakt almashinishi imkoniyati beriladi.
Hujjat topshirishda quyidagilar soʻraladi:
• Shaxsiy maʼlumotlar;
• CV (10 MB dan oshmasligi kerak);
• Nomzodning ijtimoiy tarmoqdagi akkauntlari (mavjud boʻlsa);
• Jamoaga qoʻshilishdan sabab;
• Avvalgi loyihalarda qatnashgan tajribasi haqida maʼlumot.
• Dasturga hujjat topshirish uchun oxirgi muddat: 31-mart, 2025-yil 23:59.