The University of Malta Yevropa Ittifoqiga kirmaydigan davlat fuqarolari uchun kontrakt xarajatlari 40 foizdan 100 foizgacha qopladigan to‘liq va qisman grantlarni tadqim etadi. Grant magistratura (tadqiqot asosida) va doktorantura bosqichida o‘qish uchun mo‘ljallangan. Ishtirokchilar Malta universitetining Master by research and Ph.D. doirasida mavjud yo‘nalishlariga alohida ariza topshirishlari va qabul qilinishlari lozim. Shundan so‘ng, ushbu dasturga kontrakt xarajatlari qoplanishi uchun kerakli hujjatlar bilan birga elektron pochta orqali alohida ariza yuboriladi.
Dasturga arizalarni qabul qilish jarayoni 2025-yil 31-maygacha davom etadi.
Dastur haqida ushbu havola orqali to‘liq ma’lumot olish mumkin.
- Yevropa Ittifoqiga kirmaydigan davlat fuqarosi bo‘lish lozim;
- Master by Research and Ph.D dasturiga shartsiz ravishda kunduzgi yoki sirtqi shaklida o‘qish uchun qabul qilingan nomzodlar ariza topshirishlari mumkin;
- Dasturga professional doktorantlar va MBA (Master of Business Administration) turdagi dasturda o‘qiyotganlar qatnasholmaydi;
- Ishtirokchilar Malta universitetining Master by research and Ph.D. doirasida mavjud yo‘nalishlariga alohida ariza topshirishlari va qabul qilinishlari lozim.
Muhim! Dasturga ariza topshirishdan avval, International Office website sahifasida berilgan ma’lumotlar, viza, fuqarolik, bank hisobi, sog‘liq, til va boshqa talablar bilan batafsil tanishib chiqish lozim.
- Nomzodlarning kontrakt xarajatlari dastur ma’muriyati tomonidan ko‘rib chiqilib to‘liq yoki qisman (40-100%) qoplab beriladi.
Dasturga ariza topshirish jarayoni quyidagicha:
- Ishtirokchilar Malta universitetining Master by research and Ph.D. doirasida mavjud yo‘nalishlariga alohida ariza topshirishlari va qabul qilinishlari lozim. Shundan so‘ng, ushbu dasturga kontrakt xarajatlari qoplanishi uchun kerakli hujjatlar bilan birga elektron pochta orqali alohida ariza yuboriladi;
- Elektron pochta orqali yuborilgan ariza “University of Malta Postgraduate Scholarship Application” sarlavhasi bilan UM Applicant ID (talaba raqami)ni ko‘rsatgan holda jo‘natilishi kerak. Arizaga quyidagi hujjatlar biriktirilishi lozim:
-Qabul xati nusxasi;
-CVning to‘liq shakli;
-Motivatsion xat;
-Pasport nusxasi (ma’lumotlar sahifasi).
- Xalqaro bo‘lim (International Office) tomonidan har bir nomzoddan fakultet rahbari, ilmiy rahbarning tavsiyanomasi so‘raladi;
- Arizalari saralab olingan nomzodlar Ph.D. and Masters (by research) Degree Scholarship granti saralash kengashi bilan intervyuga chaqiriladi.
Eslatma! Dasturga qabul qilingan va o‘qishni allaqachon boshlagan yoki qabul xati olinganiga bir oydan oshgan arizalar ko‘rib chiqilmaydi.
Dasturga arizalarni qabul qilish yiliga 3 marta bo‘lib o‘tadi va ular quyidagicha:
- 31-yanvar;
- 31-may;
- 31-oktyabr.
Muhim! Hozirda 31-may uchun arizalar qabul qilinmoqda.