Teach for Uzbekistan — bu yangi avlod uchun yangi formatdagi taʼlim loyihasi. Bu sifatli taʼlim kuchiga ishongan faol xalqaro professionallar jamoasidir. Dasturdan maqsad jamiyatimizning rivoji va farovon kelajagi yoʻlida har bir bola uchun teng taʼlim imkoniyatlarini yaratishdan iborat.
Teach For Uzbekistan - mamlakatimizda ta'lim sifatini oshirishni o'zini oldiga maqsad qilib qo'ygan mustaqil ijtimoiy tashkilot. Teach For Uzbekistan loyihasi turli universitetlarning eng yaxshi bitiruvchilarini tanlov asosida ishga qabul qiladi va ular 2 yil davomida olis tumanlardagi maktablarda o’qituvchi sifatida faoliyat olib boradilar.
Loyiha Stipendiatlari eng nufuzli oliy oʻquv yurtlarining bitiruvchilari hisoblanadi. Iqtidorli, faol, taʼlim sohasiga ishtiyoqi baland yoshlar maxsus qayta tayyorlashdan oʻtib, ikki yil ichida tumanlardagi maktablarda oʻqituvchi sifatida ish tajribasini oʻtash imkoniyatiga ega boʻladilar. Loyiha ishtirokchilari muntazam moddiy qoʻllab-quvvatlanadi, shuningdek taʼlim sohasining ekspertlari tomonidan yordam va maslahatlar berib boriladi. Teach for Uzbekistan loyihasi bitiruvchilari xalqaro Teach for All hamjamiyatining aʼzosiga aylanadilar va kelajakda oʻzlarini turli sohalarda namoyon qilish imkoniyatiga ega boʻladilar.
Dastur haqida ushbu havola orqali toʻliq maʼlumot olish mumkin.
Dasturda ishtirok etish uchun quyidagi talablar mavjud:
Dasturning quyidagi foydali jihatlari mavjud:
Maʼlumot uchun:
Manzil: Toshkent, Oʻzbekiston;
E-mail: teachforuzbinfo@gmail.co;
Tel: +99891 017-90-09.